TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’un yarası sarılıyor mu?

Tarsus Belediyesi, tarihi ilçenin en büyük sorun alanlarından biri olan sanatsal ve kültürel yaşamı geliştirmek için; belediyeye bağlı bir kültür merkezi kurulması için girişimlere başladığı öğrenildi. Kültür Merkezi çare olur mu? Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’un eksiklerinin başında gelen Kültür Merkezi için yoğun görüşmeler yaptığı biliniyor. Projenin , İzmir’de ki Adnan Saygun Sanat Merkezi gibi […]

Tarsus’un yarası sarılıyor mu?
23 Temmuz 2019 - 11:47 'de eklendi.

Tarsus Belediyesi, tarihi ilçenin en büyük sorun alanlarından biri olan sanatsal ve kültürel yaşamı geliştirmek için; belediyeye bağlı bir kültür merkezi kurulması için girişimlere başladığı öğrenildi.


Kültür Merkezi çare olur mu?

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’un eksiklerinin başında gelen Kültür Merkezi için yoğun görüşmeler yaptığı biliniyor.

Projenin , İzmir’de ki Adnan Saygun Sanat Merkezi gibi kapsamlı bir tesis olması bekleniyor.

Haber: Mehmet Nabi Batuk/ Tarsus Gündem Gazetesi

Tarsus Belediyesi’nin kentin kültürel ve sanatsal yaşamına can suyu olacak önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. İlçede Mersin İl Kültür Müdürlüğü’ne bağlı Tarsus Kültür Merkezi’nin son iki yıldır tadilatta olması, sanatsal ve kültürel çalışmaların kıtlığı, geçmiş yönetimlerin vizyonsuz politikalarını göz önünde bulunduran belediye yetkilileri, sorunların çözümü için kente yeni bir kültür merkezi kazandırmak için girişimlere başladı. Konuyla ilgili olarak Şevket Can döneminde yüksek yapılı olması ve kentin hava akışına zarar vereceği gerekçesiyle eleştirilen Otel ve İş Merkezi projesinde değişikliğe gitmeye hazırlanan yetkililer, temel çukuru kazılan alana bir kültür merkezi kurulması için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. 23 katlı olarak planlanan ve kentteki hava akışını keseceği gerekçesiyle bazı meslek odalarının da tepkisini çeken projenin değiştirileceği haberleri kent kamuoyu tarafından da olumlu karşılanıyor. Yapımı düşünülen Yeni kültür merkezi binası için İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Fenişleri Müdürlüğü’nün projelendirme işlemlerini hızlandırması ve projenin yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre söz konusu projede önemli bir mesafe alındığı ve kısa süre içerisinde Tarsus Belediye Meclisi gündemine getirilerek meclis üyelerinin önerisinin alınacağı da öğrenildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER