TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

TSO’dan Yıllık İşletme Cetveli Açıklaması

İşletmeler tarafından “Yıllık İşletme Cetveli” nin 30 Nisan 2018 tarihine kadar İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ ne verilmesi gerekiğini ifade eden Tarsus Ticaret Odası başkanlığı bu işlemin önemine vurgu yaptı.   Oda tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. Maddesi gereğince, Sanayi Sicil Belgesine sahip firmalar tarafından, aynı kanunun […]

TSO’dan Yıllık İşletme Cetveli Açıklaması
20 Şubat 2018 - 14:10 'de eklendi.

İşletmeler tarafından “Yıllık İşletme Cetveli” nin 30 Nisan 2018 tarihine kadar İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ ne verilmesi gerekiğini ifade eden Tarsus Ticaret Odası başkanlığı bu işlemin önemine vurgu yaptı.

 

Oda tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. Maddesi gereğince, Sanayi Sicil Belgesine sahip firmalar tarafından, aynı kanunun 5. Maddesine göre bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini her yılsonu itibariyle en geç 4 ay içinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (İl Bilim, Sanayi ve teknoloji müdürlüğü’ne ) verilmesi öngörülüyor. Her yıl Nisan ayı sonuna kadar verilmesi zorunlu olan Yıllık İşletme Cetveli, http://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden kullanıcı kaydı yapıldıktan sonra girilebiliyor.

2017 yılına ait yıllık işletme cetvelini süresi içinde  (2018 Yılı Nisan ayı sonuna kadar) vermeyen firmalara 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 9. Maddesi gereği 1.046-TL. (Binkırkaltı) idari para cezası uygulanacak. Bu nedenle 2017yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelinin zamanında verilmesi önem   kazanıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER