TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Türkan Saylan Bilim ve Sanat Ödülleri verilecek.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2010 yılından bu yana her yıl, Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için bilim ve sanat ödülleri verirken bu yıl ki ödüllerin bir tanesi Tarsus’a geldi. Tertip komitesi tarafından, verilecek olan ödüller etkinlikler öncesine her hangi bir şaibeye konu olmaması için kamuoyu ile paylaşıldı. Ödül kazananların açıklandığı duyuruya […]

Türkan Saylan Bilim ve Sanat Ödülleri verilecek.
13 Mayıs 2019 - 11:58 'de eklendi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2010 yılından bu yana her yıl, Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için bilim ve sanat ödülleri verirken bu yıl ki ödüllerin bir tanesi Tarsus’a geldi.

Tertip komitesi tarafından, verilecek olan ödüller etkinlikler öncesine her hangi bir şaibeye konu olmaması için kamuoyu ile paylaşıldı.

Ödül kazananların açıklandığı duyuruya göre Tarsus’tan yarışmaya katılan Yazar Remzi Karabulut , Köksüzler adlı öykü kitabı ile ödüle layık görüldü.

25 Mayıs’ta İstanbul İş Sanat Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan törenle sahibini bulacak.

Diğer ödül kazanan isimler ve çalışmalar şu şekilde

Sanat Ödülü: Sezer Ateş Ayvaz, Aysel Çelikel (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adına), Nursel Duruel, Emine Birsen Ferahlı, Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Selim İleri ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu’dan oluşan seçici kurul, sanat dalında “öykü” ödülünu bu yıl iki eser arasında paylaştırdı. Remzi Karabulut’un Köksüzler adlı eseri ve Sevgi Can Yağcı Aksel’in Kapıya Not Bıraktım adlı eseri sanat ödülüne layık görülmüştür.

Bilim Ödülü: Bilim Akademisi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle Genç Bilim İnsanları Ödül Programına (BAGEP) sağlık bilimleri alanından başvuran adaylar arasından bir kişiye BAGEP ödülünün yanı sıra “Türkan Saylan Bilim Ödülü” de verilmektedir Bilim Akademisi tıp seçici kurulu bu yıl Doç Dr. Fatma Alibaz Öner’i 9.Türkan Saylan Bilim Ödülü’ne layık görmüştür.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER