TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Vahap Başkan sesimizi duyar mı?

Biliyorsunuz 01 Nisan 2014 tarihiyle birlikte yürürlüğe giren Büyükşehir yasası sonrası ilçelerde bulunan birçok kamu alanı caddeler,park ve bahçeler Büyükşehir Belediyelerine bağlandı. Yasanın zorluğu eski başkanlar tarafından da sürekli dile getirdi. Ama bu zorluk sayın Seçer’i zorlasa da , Adam  15.853 km² alanda dur durak bilmeden çalışıyor,çabalıyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer sorumlu olduğu […]

Vahap Başkan sesimizi duyar mı?
12 Haziran 2019 - 19:26 'de eklendi.

Biliyorsunuz 01 Nisan 2014 tarihiyle birlikte yürürlüğe giren Büyükşehir yasası sonrası ilçelerde bulunan birçok kamu alanı caddeler,park ve bahçeler Büyükşehir Belediyelerine bağlandı.

Yasanın zorluğu eski başkanlar tarafından da sürekli dile getirdi.

Ama bu zorluk sayın Seçer’i zorlasa da , Adam
 15.853 km² alanda dur durak bilmeden çalışıyor,çabalıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer sorumlu olduğu her alanda yaptığı çalışmalar ile de Yenice’den Anamur’a kadar kendisine oy vermeyen halkın dahi sevgisini kazanmaya başladı.

Yaptığı en önemli dokunuşların başında ise Ulaşım ve trafik peşmekeşliğine son vermesi geliyor.

Ücreti düşük toplu taşıma vatandaşın yüzünü güldürürken , Çamlıyayla hattına konulan sefer de bu işe büyük katkı sağladı.

Tarsus’ta Makam kavşağı, Cetveldeki Carrefour gibi trafik sorununun ayyuka çıktığı bölgelerde trafiği rahatlatmak için ara yollar kapatıldı kavşaklar kaldırıldı. Alınan bu kararlar ilk bakışta vatandaşı kızdırsa da , yeni trafik aksı kenti az da olsa rahatlatacak. Bunun için hep birlikte sabır göstermeliyiz.

Ben sayın başkana bunlar için teşekkür ederken, Özellikle çok sayıda şikayet aldığımız Eshab-ı Kehf yolunda ki büyük kavşağın da düzenlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü; Halkımız Makam kavşağının kaldırılmasına alışır, ama Eshab-ı kehf kavşağına sittin sene alışamaz.

***

Bu bahsettiğimiz noktaların tüm sorumluluğu Mersin Büyükşehir’e ait. Yine Büyükşehir’e ait olan bir büyük tesisin de atıl durumdan çıkarılarak halkın kullanımına açılması gerekiyor.

Burası Baraj içinde bulunan MANAS GÖSTERİ MERKEZİ. Yıllarca bağırdık çağırdık, yazdık çizdik ama kimse üzerine sorumluluk alıp kamuya ait alanı düzenlemedi kaderine bıraktı.

Eğer orası elden geçirilirse halkın kullanımına açılabilir hatta düğün salonu olur ve halka düşük ücretler ile kiraya verilirse çok güzel olur..

Ayrıca barajda bulunan Berdan nehri üzerinde ki araç geçiş köprüsü yetersiz konumda..

Biz yazdık,okuması ve sözlerimize kulak vermesi sayın Seçer’de.Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER