TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Yapılan zamlar için, gazetemize açıklama geldi

Geçtiğimiz hafta yapılan zamların ardından ,toplu taşımacılığı kullanan vatandaşlar yapılan zamlara tepki göstermiş ve sosyal medya hesapları üzerinden bu durumu eleştirmişlerdi. İlk olarak 2.75 TL olarak açıklanan tam bilet, gelen tepkiler üzerine 2.50 TL’ye çekilmişti. Tepkilerin devam etmesi üzerine gazetemiz sahibi Cihan Kezer’e açıklama yapan Tarsus Ulaşım A.Ş’ye bağlı Özel Halk Otobüsleri yönetim kurulu yapılan […]

Yapılan zamlar için, gazetemize açıklama geldi
10 Şubat 2019 - 16:36 'de eklendi.

Geçtiğimiz hafta yapılan zamların ardından ,toplu taşımacılığı kullanan vatandaşlar yapılan zamlara tepki göstermiş ve sosyal medya hesapları üzerinden bu durumu eleştirmişlerdi.

İlk olarak 2.75 TL olarak açıklanan tam bilet, gelen tepkiler üzerine 2.50 TL’ye çekilmişti.

Tepkilerin devam etmesi üzerine gazetemiz sahibi Cihan Kezer’e açıklama yapan Tarsus Ulaşım A.Ş’ye bağlı Özel Halk Otobüsleri yönetim kurulu yapılan zamların ”Mecburiyetten” kaynaklandığını ifade etti.

Ücretsiz olarak taşıdıkları 65 yaş üstü ve engelli yolcular için devletin ödediği destekleme primlerinin en düşük seviyede olduğunu kaydeden yönetim kurulu üyeleri ” vatandaşların zamlara”tepki göstermemesini istedi.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

”Tarsus özel halk otobüsleri olarak Tarsus bölgesinde 160 çalışan personeli ile ciddi bir istihdam sağlayan özel şirketlerden biriyiz. Tarsus’un her noktasına 06:00 ile 23:30 saatleri arasında kesintisiz hizmet vermekteyiz.2018 yılı ortalarından beri akaryakıt, yedek parça ve bakım maliyetine gelen zamlar, 2019 yılı Asgari ücrete gelen %26.5 artış, SSK primleri ve araç Vergilerine gelen zamların çok yüksek olması ve aylık ücretsiz taşımış olduğumuz (65 yaş + engelli ve ağır engelli) yolcu sayısı 135.000 kişiyi bulmakta ve her geçen gün artmaktadır. Bu taşıdığımız yolcunun maliyeti kişi başı 2 TL olarak hesaplandığında 270,000 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Devletten aldığımız destek sadece 64,000 TL yani 4/1 ini karşılayabilmektedir. Bizimle birlikte aynı şehirde toplu taşıma hizmeti yapan meslektaşlarımız bu yolcuları ücretli taşımaktadır. Bütün bunlara rağmen bizim aldığımız zammı kendileri için fırsata dönüştürmeye çalışmakta ve Tarsus Özel halk otobüslerini halkın gözünde küçük düşürmeye çalışmaktadırlar. Halkımızın duyarlılığından dolayı konuyu derinlemesine açıklama gereği duyduk.

Tarsus Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER