TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Yaşlı Adam Çaresizim ”Ötenazi İstiyorum”dedi

Mersin’de yaşayan ve bugüne kadar yaptığı çeşitli bireysel eylemlerle tanınan 62 yaşındaki Veli İkiz, ‘bu ülkeden artık umudum yok’ diyerek Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden ötenazi talebinde bulundu. İkiz, “Yaşadığım acıların gerçek sebebi olan devletin acılarıma son vermesi için ötenazi istiyorum” dedi. Mersin Temiz Toplum Hareketi Derneği’nin kurucuları arasında yer alan, toplumsal olaylara ilişkin parodili eylemleriyle […]

Yaşlı Adam Çaresizim ”Ötenazi İstiyorum”dedi
17 Mayıs 2018 - 15:14 'de eklendi.

Mersin’de yaşayan ve bugüne kadar yaptığı çeşitli bireysel eylemlerle tanınan 62 yaşındaki Veli İkiz, ‘bu ülkeden artık umudum yok’ diyerek Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden ötenazi talebinde bulundu. İkiz, “Yaşadığım acıların gerçek sebebi olan devletin acılarıma son vermesi için ötenazi istiyorum” dedi.

Mersin Temiz Toplum Hareketi Derneği’nin kurucuları arasında yer alan, toplumsal olaylara ilişkin parodili eylemleriyle bir zamanlar adından söz ettiren Veli İkiz (62) basının karşısına bu kez ‘Çaresiz Vatandaş’ yazılı önlükle çıktı ve ötenazi istedi.

Davacı olduğu 5 dava hakkında bilgi veren İkiz, “28 yıldır hak aramaktan ve mağdur edilmekten bıktım. Yaşamın benim için hiçbir önemi kalmadı. Bir umutsuzluk, karamsarlık içindeyim. Birkaç kez intihar aşamasına geldim fakat inancım gereği yapamadım. Benim ülkemde hırsızlar, kapkaççılar tüm yasadışı işler yapanlar affedilirken yaratılan mağdurlar hiç düşünülmüyor, ben ve benim gibi mağdurlara önem verilmiyor.  Benim gibi mağdurlar ya Allah’ın adaletine ya da Avrupa’nın adaletine bırakılıyor. Benim ülkemde adalet isteyen yöneticiler yok mu? Hukuk adaleti dağıtmak için mi vardır? Adaleti dağıtmayan hukukun vatandaşa ne faydası var? Yaşadığım acıların gerçek sebebi olan devletin acılarıma son vermesi için ötenazi istiyorum. Ve bu yoldan da asla dönemeyeceğim” dedi.

Haber Gündem-Abidin Yağmur

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER