TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

YAYA GEÇİDİ NEDEN KAPATILDI ?

Tarsus Muvaffak Uygur Caddesi üzerinden bulunan Tarsus Lisesi karşısında ki yaya geçidinin önü demir bariyerler ile kapatıldı. Alınan bilgilere göre Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kaldırım üstü demirleri,  geçtiğimiz hafta sonu  cadde üzerine monte edildi. Yayaların geçiş önceliğini tamamen kaldıran demir bariyerlerden rahatsız olan esnaf ve vatandaşlar,  konuyu gazetemiz aracılığı ile yetkililere iletmek istediklerini belirttiler. Gazetemiz […]

YAYA GEÇİDİ NEDEN KAPATILDI ?
11 Mayıs 2017 - 14:04 'de eklendi.

Tarsus Muvaffak Uygur Caddesi üzerinden bulunan Tarsus Lisesi karşısında ki yaya geçidinin önü demir bariyerler ile kapatıldı.

Alınan bilgilere göre Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kaldırım üstü demirleri,  geçtiğimiz hafta sonu  cadde üzerine monte edildi.

Yayaların geçiş önceliğini tamamen kaldıran demir bariyerlerden rahatsız olan esnaf ve vatandaşlar,  konuyu gazetemiz aracılığı ile yetkililere iletmek istediklerini belirttiler.

Gazetemiz ile irtibata geçen veliler ve çevre esnafı böyle bir uygulama ile ilk defa karşı karşıya kalıyoruz, acaba bu iş neden böyle yapıldı ?  diye sordular.

 

Gazetemize konuşan vatandaşlardan Can Oya ”7 metre yaya geçidi varken  tüm geçit kapatıldı, bizlerin tepkisi üzerine  geçiş için 1 metre bile olmayan bir boşluk bıraktılar. Bu konuda şikayetçiyiz. Yaya olarak geçmek istiyoruz ama yaya geçidi uzağa düşüyor. Hadi biz  gelen giden araca dikkat ettik geçtik. Peki ya Yaşlılar , engelliler buradan nasıl  geçecek ?” dedi.

Caddenin karşısından Tarsus Lisesine , giden tek yaya geçidi olma özelliğini taşıyan geçidin,  bu şekilde kapanmasının ardından okula geç kalmak istemeyen öğrenciler kapatılan demirlerin üzerinden atlayarak olası bir tehlikeyle baş başa kalıyorlar.

Esnafın İddialarına göre yaya geçidinin tamamen kapatılmasını  Tarsus Fatih Anadolu Lisesi Müdürünün talep ettiği , gelen tepkiler üzerine belediye ekiplerinin geçiş için 1 metrelik bir yeri daha sonra keserek açık bıraktığı ifade edildi.

Vatandaşlar 500 metre boyunca kanal üzerinde tek yaya geçidi olan Tarsus Lisesi geçidinin eski haline getirilmesinini ve özellikle yaşlı ve engellilerin mağdur edilmemesini istediler.

Ayrıca Başkan Kocamaz’a da seslenen vatandaşlar ” Başkanımızı çok seviyoruz. O vatandaşın dilinden derdinden anlar. Bize bu yaya geçidini açar”dediler.

 

HABER:CİHAN KEZER

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER