TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Zübeyde Hanım Heykeli Onarıldı ve Yerine koyuldu.

Tarsus’ta Atatürk Caddesi üzerinde yeşil alanda bulunan ve defalarca saldırıya uğrayan Zübeyde Hanıma ait heykel onarıldı. Yapıya zarar veren kimliği belirsiz kişi veya kişilerin kimliği henüz tespit edilemezken Tarsus Belediyesi , kent içerisinde sembol olan  heykelleri onararak yerine koymaya başladı. Geçtiğimiz günlerde sık sık saldırıya uğrayan burun ve gözlük kısmı kırılarak zedelenen  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi […]

Zübeyde Hanım Heykeli Onarıldı ve Yerine koyuldu.
14 Ağustos 2019 - 13:53 'de eklendi.

Tarsus’ta Atatürk Caddesi üzerinde yeşil alanda bulunan ve defalarca saldırıya uğrayan Zübeyde Hanıma ait heykel onarıldı.

Yapıya zarar veren kimliği belirsiz kişi veya kişilerin kimliği henüz tespit edilemezken Tarsus Belediyesi , kent içerisinde sembol olan  heykelleri onararak yerine koymaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde sık sık saldırıya uğrayan burun ve gözlük kısmı kırılarak zedelenen  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi olan Zübeyde Hanım’a ait heykel belediye başkanı Haluk Bozdoğan’ın talimatı ile heykeltraşlar tarafından onarıldı. Onarımı tamamlanan heykel büstüne geri takıldı.

Benzer saldırı Rauf Denktaş parkı içerisinde bulunan KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın resmedildiği heykele de yapılmıştı. Denktaş’a ait heykelinde onarıldığı kaydedilirken, heykelin park içinde yapılacak  düzenlemelerin tamamlanması ile birlikte yerine koyulacağı öğrenildi.

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Tarsus Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Gökhan Arkan ‘’ Atamızın annesi Zübeyde Hanıma ait heykel onarılarak yerine koyuldu. Belediyemize büyük teşekkürümüzü iletiyoruz. Yine konu hakkında duyarlılığını ortaya basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz.Bir kez daha böyle bir saldırının yapılmayacağını umut ediyorum’’dedi.

Heykel ,2012,2013,2015 ,2016 ve 2018 yıllarında da saldırıya uğramıştı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER